ChatGPT – штучний інтелект

ChatGPT – штучний інтелект

Chat GPT - Generative Pre-trained Transformer - Чат-бот зі штучним інтелектом.
4 хв на прочитання
6
397

Світовій спільноті чат-бот Chat GPT було представлено компанією-виробником OpenAI в листопаді 2022 року, і з того часу всі тільки і говорять про нього. Проте спробуємо розібратися детальніше, чим насправді є ця технологія – звичайна «папужка», яка говорить, чи штучний інтелект, який може відняти в майбутньому у вас роботу?

Що вміє Chat GPT, чим він особливий?

Цей чат-бот зі штучним інтелектом побудовано на технології GPT, що трактується як Generative Pre-trained Transformer – нейронна мережа, що працює яка генеративній моделі даних за архітертурою трансформер. Тобто не в прямому розумінні інтелект, а нейромережа, алгоритми якої схожі з роботою мозку людини, має доступ до дуууже великої кількості даних. Аналізувати, співставляти, шукати мережа може, проте вона не має свідомості, не здатна мислити, мати емоції.

ChatGPT має вдосконалену модель оброблення мови людини, тому чудово розуміє сказане й написане, а також може самостійно відповідати, генеруючи тексти. Особливо гарно це їй вдається англійською мовою. До того ж чат-бот може писати комп’ютерні програми, причому писати коди навіть кількома мовами одночасно, використовуючи JavaScript, Java, Python, Ruby, C++, Go, т.п. І такі програми функціонують у більшості випадків, проте часто й мають помилки.

Ви можете запитати, чим Chat GPT відрізняється від, наприклад, асистента Google, помічника Siri чи інших нейромереж? Дійсно, ці асистенти так само можуть знайти відповіді на будь-які питання й дати вам на них відповіді. Проте ChatGPT здатен не просто видати готову відповідь, а згенерувати її, зробити новий власний текст. Отже, чат-бот GPT є більш продвинутим на сьогодні, він може продукувати новий контент, писати програми, що може вплинути на ринок праці, особливо зі створення інтелектуального продукту. Він може як замінити робітників сотні професій, так і створити нові робочі місця, нову галузь економіки.

Чи все так добре? Чи може чат-бот замінити людину?

Сьогоднішній ChatGPT – це лише демоверсія, яка оперує даними до 2020 року. Компанія OpenAI велику увагу приділила етичній складовій питання, тому замінити людину чат-бот поки що не може, так само як і допомогти шахраям, злочинцям (теми щодо зброї, криміналу, фінансових оборудок досить обмежені). На що спрямована дія продукту OpenAI, так це на допомогу людині, спробі замінити її на нудній, механічній роботі.

Для бізнесу це дуже привабливо, адже з’являється можливість звільнити частину співробітників. Наприклад, операторів колцентрів, консультантів. ChatGPT буде так само обізнаним, фаховим, люб’язним, як людина, беззаперечно дотримуватиметься всіх інструкцій, працюватиме 24/7.

Також ця нейромережа здатна писати унікальні прості тексти, комп’ютерні програми. Чи будуть при цьому помилки? Так, звісно, це можливо. Проте й людина помиляється, й іноді це не має великого значення. Варто відзначити, що Stack Overflow – популярна платформа програмістів (250 млн відвідувачів на місяць) заборонила давати відповіді на запитання ChatGPT, адже не має можливості перевірити кожен із них, щоб виключити помилки. Тобто вони таки є, і їх багато.

Чи зможе він замінити фахового програміста, письменника чи художника? Навряд чи. Талановиті, професійні спеціалісти завжди будуть затребувані. Отож, розвивайтеся. А оцінити якість, функціональність Chat GPT ви можете самостійно, адже з 18 лютого він доступний і користувачам з України.

Що ви думаєте на рахунок цієї новини ? Залишайте коментарі ↓

Поділитись у мережі
Опубліковано 6 коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

*

Відправляючи форму, ви автоматично даєте згоду на обробку персональних даних

Залишити заявку Viber WhatsApp Telegram Messenger